Joburi » Internship Marketing Online - cu Posibilitate de Angajare

Internship Marketing Online - cu Posibilitate de Angajare

Candidatul ideal:

- Studii superioare in curs sau finalizate
- Cunostinte de baza despre marketing online
- Abilitati de comunicare excelente

Descrierea jobului:

- Durata internship : 3 Luni
- Programul este flexibil.

Vei invata urmatoarele:

- Creare Strategie de Marketing pentru un site web ( Propunere Continut , Structura, etc)
- Creare Strategie pentru campanii Pay Per Click : ex Google Ad Words
- Optimizarea continutului pentru a fi indexat eficient de motoarele de cautare.
- Promovare continua a site-ului web prin crearea de articole cu continut relevant.
- Intretinere retele de socializare.
- Creare de rapoarte cu rezultatele obtinute.

Avantaje:

- Vei aprofunda cunostintele necesare pentru a putea lucra pe job-ul Specialist Marketing Online
- Vei primi o recomandare semnata si stapilata de firma ce va cuprinde: tehnologiile invatate, task-urile realizate, proiectele la care ai lucrat si rezultatele obtinute.
- Vei lucra la proiecte reale si vei realiza task-uri primite direct de la clienti.
- Vei avea un portofoliu in CV si implicit experienta
- Vei invata ce inseamna munca in echipa bazata pe task-uri, vei primi task-uri de la colegi, vei asigna task-uri la colegi.
- Vei fi indrumat de un coleg ce dispune de experienta de minim 2 ani.
- Poti primi salariu din a 2-a luna daca devii productiv.
- Poti primi oferta de angajare la final.

Te rugam sa ne trimiti un CV insotit de o scrisoare de intentie, la adresa: jobs@softimpera.ro